Co z czym i jak?

14/07/2017

Osobiście przetestowałam na sobie, gdyż pozbyłam się na stałe wyskakujące co roku podczas wiosny i jesieni niezdiagnozowaną przez alergologa wysypki na łokciach, jak i pomogłam mojej 3 letniej córeczce pozbyć się jęczmienia, który wychodził przy osłabionym stanie organizmu (po przebytych chorobach). Niedość, że pomogła w zniknięciu to przyczyniła się do braku nawrotów jęczmienia.

Sama robię sobie okłady pod oraz na oczy - działają lepiej niż nie jeden specyfik kupowany przeze mnie przez tyle lat - ŻADEN nie miał tak długotrwałego działania (bez działań niepożądanych,tj. wysypek, nadwrażliwości na niektóre składniki chemicznie pozyskiwane i poddawane obróbce). Sam surowy liść można przyłożyć i efekt jest niemalże natychmiastowy,ale najlepiej przetestować samemu.. :)

Dodatkowo wyleczyłam sobie ucho,zakraplając codziennie rano,w południe i pod wieczór około 20 kropel przez 5-7 dni (miałam naprawdę ogromny ból ucha,który osłabił się po pierwszym użyciu soku,a po jednym dniu ból całkowicie ustał).

Dzieci od 7 roku życia - 1 łyżeczkę 2-3 razu dziennie po wystąpieniu symptomów choroby tj. anginy, nieżytu gardła, migdałków, krtani, zapalenia jamy ustnej lub dziąseł, zapalenia oskrzeli, płuc, zapaleniu ucha środkowego oraz innych chorób infekcyjnych. Można też stosować profilaktycznie 1-2 łyżeczek dziennie a po 2 - 3 mies. zrobić przerwę na 3 - 4 tyg.
Dla dorosłych i dzieci starszych od 12 roku życia dzienna dawka do stosowania wewnętrznego wynosi 6 łyżeczek tj. 3 x dziennie 1 łyżeczkę na pół godz. przed posiłkiem i 1 łyżeczkę półtorej godz. po posiłku lub 2 łyżeczki pół godz. po posiłku. Profilaktycznie w celu utrzymania organizmu w stanie odporności na choroby infekcyjne, należy przez 7 dni podawać 2 x 1 łyżeczkę soku a potem 1 x w tyg. 3 - 4 łyżeczki przez jeden dzień. Objawy choroby ustępują dość szybko - w czasie 4 - 5 dni a wysoka temperatura powraca do normy po ok.3 dniach.

O tej roślinie powinno nauczać w szkołach..


Liście włożyłam do pudełka i owinęłam papierem,który niestety namókł zbyt mocno,ale to mały detal.
Do lodówki na 3 dni ,a potem tylko wyciskać sok ! :) 


Liście ugniotłam widoczną na zdjęciu zwykłą drewnianą łopatką,a gdy były dostatecznie miękkie, palcami wlewając co chwilkę spływający sok do słoiczka. 


Sok z dwóch łodyg oraz liści

Smak przypomina ściętą trawę wymieszaną ze słodką wodą.


Maseczka na twarz

Miazgę z liści zblendowałam i dodałam oliwkę w kremie. Odstawiłam na noc do lodówki w szczelnie zamkniętym pojemniczku.
Co potem?
Maseczka na twarz z samego rana dla odświeżenia cery i zmęczonych oczu ! :)
Do nałożenia potrzebna będzie jedna osoba, choć można nałożyć samemu maseczkę, jeśli ktoś jest na tyle cierpliwy,by podnosić co chwila spadające kawałki rośliny.


Przeciwwskazania

Spożywanie soku z żyworódki konserwowanego spirytusem nie jest wskazane dla osób, u których zawartość potasu mieści się w górnej granicy normy lub ją przekracza.
Ze względu na zawartość ok. 23% alkoholu soku z żyworódki nie powinny spożywać dzieci.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started