Rzuciłem palenie - co dalej?

05/02/2019

        Wszystkich, którzy byli pewni,ze rzucenie palenia to wszystko,co muszą zrobić,by wrócić do stanu zdrowia sprzed czasu,gdy zapalili pierwszego papierosa - pragnę uświadomić,ze to dopiero początek.


Organizm,który faszerowany był systematycznie przez jakiś czas tytoniem,którego w skład wchodzą róznego rodzaju metale cięzkie, zaraz po odstawieniu papierosów, musi odbudować uszkodzone komórki jak i usunąć nowe twory.

Systematyczność w tym punkcie to słowo-klucz, które otwiera drzwi ku lepszemu zdrowiu oraz braku powrotu do nałogu.

Poniżej przedstawiam listę potrzebnych produktów,które wspomagają pracę organizmu przy usuwaniu metali ciężkich:

1. Chlorella

2. Olej z dzikiej róży i rokitnika

3. Witamina E

4. Pieprz cayenne

5. Imbir

6. Jagody,maliny, winogrona, żurawina, jarzębina, papryka, marchew, pomidory, rzodkiewki, ziemniaki (gotowane w mundurkach)

7. Rozmaryn, tymianek, kolendra

8. Zielona herbata, rumianek, nagietek, rokitnikNajważniejszym składnikiem każdego koktajlu owocowo-warzywnego jest tutaj chlorella, czyli innymi słowy słodkowodna alga. Oczyszcza cały organizm, a szczególnie układ trawienny z toksyn, metali ciężkich (papierosów, rtęć i pallad z plomb dentystycznych, a także ołów ze środowiska), chemikaliów (rozpuszczalniki wchodzące w skład wielu produktów kosmetycznych, czyszczących, lakierów czy farb) i alkoholu.


Chlorellę w proszku mozna dodawać do kefirów, jogurtów, soków, a także wykorzystać jako składnik makaronów, sosów czy domowych wyrobów.Proponowany napój:

250ml wody

0,5 szkl.posiekanej kolendry

1 łyżeczka proszku chlorelli

Wszystko zblendować i pić codziennie przez okres 42 dni.

Uprzednio najlepiej skonsultować się z dietetykiem bądź lekarzem.

Jak powszechnie wiadomo organizm każdego człowieka jest inny i inaczej reaguje na nowe składniki wchodzące do naszej diety.

Sama zacznę stosować dopiero od marca,więc osobiste obserwacje zamieszczę dopiero na wiosnę.Źródło: nutritiondata.self.com