"Szukaj uzdrowienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem." - Platon

17/07/2017

Dr Max Gerson - urodził się 18 października 1881 w Wągrowcu, zmarł zaś 8 marca 1959 w Nowym Jorku. Był niemieckim lekarzem i naukowcem oraz twórcą nieuznawanej przez współczesną naukę terapii "rzekomo" leczącej raka.


Leczenie raka i innych chorób przewlekłych


Poniżej przedstawiam fragment z książki o wyżej wymienionej terapii:

"W chwili kiedy ciało zostaje zalane odżywczym pokarmem, jest on gwałtownie przyswajany i wypiera zgromadzone w komórkach toksyny do krwiobiegu, który z kolei transportuje je do wątroby, nadrzędnego organu odtruwającego organizmu. Jednakże pacjent, który rozpoczyna Terapię Gersona po dotychczasowym odżywianiu tzw. nowoczesną dietą, ma już zgromadzone w swojej wątrobie znaczne ilości toksyn z dodatków do żywności, resztek pestycydów i pozostałej chemii stosowane w rolnictwie, leków, oraz innych źródeł - wszystko to blokuje jego wątrobę. W efekcie wątroba nie może poradzić sobie z nowymi toksynami wypartymi z komórek przez dostarczone im odżywcze substancje. Jeżeli nie zostaną szybko usunięte, toksyny te mogą prowadzić do zagrażającego życiu samozatrucia organizmu lub śpiączki wątrobowej. Stąd fundamentalna rola silnej detoksyfikacji za pomocą częstych lewatyw z kawy, które są kamieniem węgielnym Terapii Gersona. Jest kilka różnych antyrakowych terapii, które niszczą tkanki guza na różne sposoby bez usuwania martwych, toksycznych odpadków z wątroby. Aby umożliwić wątrobie stopniowe i wolne pozbycie się tych toksyn, kuracje te zwykle muszą być wstrzymywane, co znacznie zmniejsza ich skuteczność. Terapia Gersona, z jej ciągłą, intensywną detoksykacją jest w stanie działać nieprzerwanie, co wyjaśnia zarówno jej skuteczność jak oraz uzasadnia stosowanie lewatyw z kawy jako integralnej części protokołu. Bez nich, dodatkowa porcja świeżo uwolnionych toksyn mogłaby spowodować nowe uszkodzenia w wątrobie"

Źródło: 
Metoda dr Gersona,
"Leczenie raka i innych chorób przewlekłych".

"Szukaj uzdrowienia w przyczynie, organizm sam jest najlepszym lekarzem." - Platon

Charlotte Gerson - córka dr Maxa Gersona. Kiedy Charlotte Gerson miała 12 lat, została uleczona z gruźlicy przez swojego ojca. W tamtym czasie gruźlica była uznawana za śmiertelną. Teraz córka Gersona ma 89 lat i jest najdłużej żyjącą pacjentką leczoną terapią Gersona. Jest również wiodącym autorytetem świata w swojej teorii i praktyce. Najmłodsza córka Maxa Gersona zaczęła jako nastolata pełniąc obowiązki asystenta swego ojca, studiując razem z nim i pracując.


"Odpowiedzią Terapii Gersona na niedobory w organizmie jest podanie pacjentowi maksymalnej ilości możliwie najlepszego pożywienia. Jednakże, poważnie chorzy pacjenci nie są często w stanie jeść zbyt dużo. Ich apetyt i trawienie nie są dobre, tak samo zresztą jak wypróżnianie. Ze względu na to, jedynym sposobem żeby posunąć się do przodu jest podawanie soków. Prawie każdy pacjent jest w stanie - i normalnie jest chętny ? wypić co godzinę świeżo przygotowaną szklankę soku. W momencie kiedy ten proces jest wprowadzony, stałe dostawy pokarmu potrzebującemu ich rozpaczliwie ciału są zapewnione. Pacjent stosujący pełną kurację otrzymuje codziennie 13 świeżo przygotowanych soków. Soki te przygotowywane są w ściśle określony sposób - najpierw warzywa i owoce przeciskane są przez wolnoobrotowy rozdrabniacz w wyniku czego otrzymywana jest pulpa, z której w następnym kroku wyciskany jest, przy użyciu prasy, sok. Sok wypijany jest natychmiast po przygotowaniu. Taka dawka soków to prawdziwy zastrzyk ogromnej ilości witamin, minerałów, pierwiastków śladowych i enzymów ? ciało pacjenta jest wprost zalewane odżywczym płynem".

Źródło:
Metoda dr Gersona,
"Leczenie raka i innych chorób przewlekłych".